Product #:OPL-27-0436
Mfg. Part #:OPT-27RFOE12V-GRY-NG
OPL-27-0436.jpg
The Outdoor Plus OPT-27RFOE12V-GRY-NG 27" Sedona Fire Bowl GFRC Concrete 12V IID NG Gray
The Outdoor Plus
27" Sedona Fire Bowl GFRC Concrete 12V IID NG Gray
Product #:OPL-27-0436
EA
Description
The Outdoor Plus OPT-27RFOE12V-GRY-NG 27" Sedona Fire Bowl GFRC Concrete 12V IID NG Gray. As a half-moon shaped fire bowl the Sedona, is sure to create a beautiful ambient lighting in your outdoor space. There are a variety of configurations to choose from; match lit or electronic ignition, natural gas or liquid propane, and your choice of one of our 18 concrete color options. Due to the handmade nature of the product, slight variations in color and texture may occur. New burner design prevents water buildup in gas lines. Glass Fiber Reinforced Concrete – Creates a strong, durable, and long-lasting bowl. Proudly Handmade & Manufactured in the USA.
Documents
No documents available
Branch Availability
content loaded
Specifications
  • BrandThe Outdoor Plus
  • ChannelConstruction Channel
  • Shipping Dimensions27 x 27 x 10 inch